MUDr. Monika Klenková

MUDr. Monika Klenková
detská a rehabilitačná lekárka

V profesionálnom živote jej učaroval pohybový systém človeka. Zaoberá sa ním už od roku 1991, kedy úspešne zabsolvovala druhý stupeň postgraduálneho vzdelávania v odbore Fyziatria, balneológia a liečebná rehabilitácia. Je odborníčkou vo vývojovej kineziológii, ktorú študovala u prof. Vojtu v Nemecku. V profesionálnych kruhoch je známa dôslednou propagáciou včasnej diagnostiky pohybových porúch u detí do jedného roka.

V rámci ďalšej špecializácie si doplnila vzdelanie v manuálnej medicíne, akupunktúre a získala certifikáty v medzinárodne uznávaných systémoch STOTT PILATES, BOSU, GYROTONIC EXPANSION SYSTEM, FLOWIN, THERABAND a KINEZIOTAPING. Svoje poznatky a skúsenosti neraz prezentovala na domácich i zahraničných odborných stretnutiach ako aj v rôznych periodikách.

Od roku 2005 je majiteľkou a odborným garantom súkromného rehabilitačného centra MOON, ktorého hlavným zameraním je pohybová terapia v systéme PILATES MEDICAL. Tento koncept bol rozpracovaný spolu s MUDr. Júliusom Kazimírom a umožnil použiť Pilatesovu metódu v medicínskej oblasti.

Je spoluautorkou kníh VYŠETROVACIE A LIEČEBNÉ METODIKY PRE FYZIOTERAPEUTOV (1995), ŠKOLA CHRBTICE (2001), LADY PILATES (2005), BOLESTI V KRÍŽOCH A PILATES MEDICAL (2010), KEINE RÜCKENSCHMERZEN MEHR (2013) a BLACKROLL – posilňovanie, strečing a automasáž s penovým valcom (2017). Je protagonistkou a autorkou scenára koprodukčného DVD “ABY KRÍŽE NEBOLELI – PILATES MEDICAL S MUDr. MONIKOU KLENKOVOU”, ktoré bolo vydané aj v nemeckej mutácii.

V súčasnosti žije a pracuje v susednom Rakúsku.